alle fotos som er tatt av Billedkunstner Käthe Øien er det copyright på. Det finnes mange flere bilder fra konsertene om det er interesse ta kontakt om bruk og pris med katheart9@gmail.com
Tilbake til forsiden

Søndag 10. februar
Susanna:
Susanna: flygel, vokal, Helge Sten: gitar, Pål Hausken: trommer, vokal

Søndag 3. februar
Vinterjazz 2019_m bakgrunn
Falkevik:
Julie Falkevik Tungevåg: vokal, piano, elektronikk, Ellen Brekken: bass, vokal, Marius Trøan Hansen; trommer, elektronikk og vokal

 

Søndag 27. januar


«Audun Trio»:
Fredrik Eide Nilsen: Bass, Magnus Sefaniassen Eide: Trommer, Audun Barsten Johnsen: Piano


«Slow is the new fast»:
Lyder Øvreås Røed: trompet, kornet og flygelhorn, Hans Pålsen Kjorstad: Fiolin, Bjørn-Even Bjarkli Verbeke: Piano, Joel Ring: Bass, Tore Ljøkelsøy: Trommer


«THREE»:
Lars Jansson: Piano, Jesper Bodilsen: Bass, Anders Thorén: trommer

 

Søndag 20. januar
Into the Wild Hills
Morten Halle: saksofon og fløyte, Gunnar Halle: trompet, Helge Lien: piano, Christian Meaas Svendsen: bass, Andreas Wildhagen: trommer

 

Søndag 13. januar
Susanna & David Wallumrød
konserten støttes av
logonorskjazzforum

foto: Jon K. Johnsen

Søndag 2.desember kl. 20.00
Julekonsert i regi av Heiða Karine Jóhannesdóttir Mobeck

foto:Käthe Øien


Søndag 25. november kl. 20.00
Lilja, Hjem til verden  i samarbeid med Samspill
Samspill logo liten

Oddrun Lilja Jonsdottir: gitar og vokal, Martin Morland: kontrabass og vokal,
Ivar Myrset Asheim: trommer, vibrafon og vokal, 
Mariama Ndure: vokal.

 foto: Käthe Øien

Søndag 18. november kl. 20.00
Ayumi, Marthe, Thomas
Ayumi Tanaka: piano,Thomas Strønen: trommer,
Marthe Lea: saksofon, klarinett, perkusjon

 

foto: Käthe Øien

Søndag 11. november kl. 20.00
Natali Abrahamsen Garner: Nåtiden
Jan Martin Gismervik: trommer, Fredrik Rasten: gitar, Natali Abrahamsen Garner: vokal
Support: Ung Vokal, Østnorsk jazzsenter sitt ungdomsvokalensemble
under ledelse av Anja Eline Skybakmoen

foto: Käthe Øien

Søndag 4. november kl. 20.00
Kjetil Jerve/Kristoffer Eikrem
Kjetil Jerve: piano, Kristoffer Eikrem: trompet, med gjest Guy Sion

foto: Käthe Øien

Søndag 28. oktober kl. 20.00
PLATESLIPP
Masåva
Masåva er: Selma F. Bolstad: vokal/fele, Øystein Aarnes Vik: trommer,
Martin Morland: bass, Edvard Synnes: piano
med gjester:  Hafnium quartet: Marin Stallemo Bakke: fiolin, Gina Bordini: fiolin,
Tove Bagge: bratsj, Maria Quevedo: cello
Karl Hjalmar Nyberg: saxofon, Andreas Winther og Ivar Myrset Asheim: perkusjon

foto: Käthe Øien

Søndag 21. oktober kl. 20.00
Raknes: Stillhouse
Steinar Raknes; bass og sang

foto: Käthe Øien

Søndag 14. oktober kl. 20.00
Honorè/Aagre
Greta Aagre: vokal, Erik Honorè: samples, synth, Bjørn Charles Dreyer: gitarer,
André Kassen: saksofon

foto: Åsa Helle

Søndag 7. oktober kl. 20.00
Signe Emmeluth Spacemusic Ensemble
Rohey Taalah: vokal, Andreas Winther: trommer/synth, Karl Bjorå: gitar/no input mikser, Heida Karine Johannesdottir Mobeck: tuba/effekter, Anja Lauvdal: piano/synth, Signe Emmeluth: saksofon/no input mikser/komposisjon

foto: Käthe Øien

Søndag 30. september kl. 20.00
Kouame Sereba & Rolf Erik Nystrøm – i samarbeid med Samspill
Samspill logo liten

Kouame Sereba – vokal, vest-afrikanske tradisjonelle instrumenter (dodo, bogarabou, djembe, kalimba, kaké, perkusjon, seljefløyte), Rolf-Erik Nystrøm – saxofoner

foto: Käthe Øien

Søndag 23. september kl. 20.00
Per Oddvar Johansen Trio
Per Oddvar Johansen: trommer. Helge Lien: piano, Torben Snekkestad: saksofon

foto: Käthe Øien

Søndag 16. september kl. 20.00
Duetrost Plateslipp
Håkon Aase: fiolin, Fredrik Karwowski: gitar, Knærten Simonsen: trommer.

 foto: Käthe Øien

SESONGSTART Søndag 9.september i samarbeid med Samspill
Samspill logo liten
Rad – Seim – Myhr Trio
Javid Asfari Rad: santur, Trygve Seim: saksofoner Adrian Myhr; bass

foto: Åsa Helle

Søndag 3.juni
Oslo Kulturskole

foto: Käthe Øien

Søndag 6. mai 2018
Building Instrument
Mari Kvien Brunvoll: vokal, elektronikk, perkusjon, zither,
Øyvind Hegg-Lunde: trommer, perkusjon, Åsmund Weltzien: tangentinstrumenter

foto: Käthe Øien

Søndag 29.april 2018
Mathilde Grooss Viddal –  FriEnsemblet med Naïssam Jalal
Internasjonale Jazzdager i samarbeid med
Samspill, Nordic Black Theatre og Oslo Jazzfestival

Naïssam Jalal: fløyte, Mirsaeed Hosseyni Panahsantoor, Mathilde Grooss Viddal:bassklarinetter, saksofoner, Kristoffer Alberts: altsaksofon, Øyvind Brække:trombone, Per Willy Aaserud: trompet, elektronikk, Britt Pernille Frøholm: hardingfele, fele, Tellef Kvifte: laptop, tangenter, flygel, trøorgel, Knut Kvifte Nesheim: vibrafon, trommer, Ellen Brekken:kontrabass, Tord Knudsen: videoimprovisasjon

 foto: Käthe Øien

Søndag 22.april 2018
Electric Daisy
Kim Myhr: elgitar, Sofia Jernberg: vokal, David Stackenäs: akustisk gitar,
Christian Wallumrød: piano og elektronikk

foto: Käthe Øien

Søndag 15. april 2018
Hanna Paulsberg Concept med Magnus Broo
Hanna Paulsberg: saksofon, Trygve Fiske: bass, Oscar Grönberg: piano,
Hans Hulbækmo: trommer, Magnus Broo: trompet

foto: Käthe Øien

Søndag 8. april 2018
Arild Andersen & Christian Meaas Svendsen duo
Arild Andersen, Christian Meaas Svendsen: kontrabasser

foto: Käthe Øien

Søndag 18.mars 2018
Espen Berg Trio
Espen Berg: piano, Bárður Reinert Poulsen: bass, Simon Olderskog Albertsen: trommer

foto: Käthe Øien

Søndag 11.mars 2018
Rob med venner
Rob Waring: vibrafon, Adrian Løseth Waade fiolin, Christian Meaas Svendsen: bass

foto: Käthe Øien

Søndag 4.mars 2018
Plateslipp: Eyolf Dale Wolf Valley
Eyolf Dale: piano, Per Zanussi: bass, Gard Nilssen: trommer, André Roligheten – saksofon & klarinett, Hayden Powell: trompet, Kristoffer Kompen: trombone,
Adrian Løseth Waade: fiolin, Mattias Ståhl: vibrafon

foto: Käthe Øien

Søndag 25.februar 2018
David Friedman/Rob Waring Duo
David Friedman, Rob Waring: vibrafon/marimba

foto: Käthe Øien

Søndag 18.februar 2018
Sanskriti Shrestha Avatar – i samarbeid med SamspillPrint
Sanskriti Shrestha: tablas, Magnus Wiik: gitar/banjo, Erlend Albertsen: bass,
Hans P. Kjorstad: fiolin, Henriette Hvidsten Eilertsen: fløyte,
Andreas Wildhagen: trommer

foto:Käthe Øien

Søndag 11. februar 2018
Residerende KapellmesterRob Waring med Trio
Elin Rosseland: vokal, Rob Waring: vibrafon, Mats Eilertsen: bass

foto: Käthe Øien 

Søndag 28. januar 2018
Time is a blind guide. Plateslipp. Vinterjazz
Ayumi Tanaka – piano, Håkon Aase – fiolin, Leo Svensson Sander – cello,
Ole Morten Vågan – bass, Thomas Strønen – trommer

foto: Käthe Øien

Søndag 21.januar

Kristoffer Kompen Kvartett. Support AOUJO
Kristoffer Kompen – trombone, Mats Eilertsen – bass, Eyolf Dale – piano,
Pål Hausken – trommer.

foto: Käthe Øien

Søndag 14.januar
Nomzi Kumalo i samarbeid med Print
Nomzi Kumalo: vokal, Eirik Fjelde: piano, Christo Stangness: kontrabass,
Christer Jørgensen: trommer

foto: BOKEH FOTO | Christina B. Asker Heyden

Søndag 7.januar
Trygve Seim/Helsinki Songs
Trygve Seim – saxofoner og komposisjoner, Kristjan Randalu (Estland) – piano,
Mats Eilertsen – bass, Markku Ounaskari (Finland) – trommer

foto: Käthe Øien

Søndag 3.desember
Juletoner
Vertskap: Heiða Karine Jóhannesdóttir Mobeck

foto: Käthe Øien

Søndag 26.november
1982
Nils Økland: hardingfele, viola d’amore, flatfele, Sigbjørn Apeland: trøorgel/ harmonium, Øyvind Skarbø: trommer.

Foto: Åsa Helle

Søndag 19.november
Maren Selvaag Trio
Maren Selvaag: piano, Christian Meaas Svendsen: bass, Simon Olderskog Albertsen: trommer

foto:Käthe Øien

Søndag 12.november
Ivan Mazuze Quartet
Ivan Mazuze: saksofoner, Isildo Novela: bass, Bjørn Vidar Solli: gitar, Raciel Torres: perkusjon

foto: Käthe Øien

Søndag 5.november
John Pål Inderberg Trio
Jon Pål Inderberg: barytonsax, Trygve Waldemar Fiske: bass og
Håkon Mjåset Johansen: trommer

 foto: Käthe Øien

Søndag 29.oktober
Lassen
Harald Lassen: saksofon, Bram De Looze: piano,
Tore Flatjord: trommer, Stian Andersen: bass

foto: Käthe Øien

Søndag 22.oktober
Bjørnstad/Haltli: HÆM
Ingebjørg Loe Bjørnstad: vokal, Frode Haltli: trekkspill

foto: Käthe Øien

Søndag 15.oktober
Alf Hulbækmos Taiga Orchestra
Alf Hulbækmo: piano og munnspill, Håkon Aase: fiolin, Karl Hjalmar Nyberg: saksofoner og klarinett, Signe K. Emmeluth: altsaksofon og bassklarinett, Martin Miguel Almagro Tonne: gitarer, Martin Lie Svendsen: kontrabass, Hans Hulbækmo: trommer, perkusjon, sag

foto: Käthe Øien

Søndag 8.oktober kl. 20:00
Yügen
Marthe Lea: saksofon, vokal, gitar, div., Håkon Aase: fele, vokal, harmonium, div., Mats Eilertsen: bass

foto: Käthe Øien

Søndag 1.oktober kl. 20:00 i samarbeid med  Print
Mongrel
Thomas Husmo Litleskare: trompet, Ayumi Tanaka: piano, Stian Andersen: bass, Tore Flatjord: trommer

foto: Käthe Øien

Søndag 24. september kl. 20:00 –
MaHeLLRaMayas/Hedtjärn/Lavik Larsen/Rasten kvartett

Magda Mayas: piano, Isak Hädtjarn: klarinett, Torstein Lavik Larsen: trompet,
Fredrik Rasten: akustisk gitar

foto: Åsa Helle

Søndag 17.september kl 20:00
The Way Ahead

André Roligheten: saksofoner/bassklarinett, Kristoffer Alberts: saksofoner, Niklas Barnö: trompet, Mats Äleklint: trombone,, Mathias Ståhl: vibrafon,, Ola Høyer: kontrabass,
Tollef Østvang: trommer